Meble do pokoju niemowlaka

Meble do pokoju dziecka, malowanie, urządzenie pokoju, w którym dziecko będzie spało to spore wyzwanie dla młodych rodziców. Starają się zapewniać dziecku wszystko co konieczne zanim przyjdzie na świat. Chcemy podpowiedzieć jak urządzić pokój dziecka, by było tam wszystko co świeżo upieczonym rodzicom będzie potrzebne i będzie przydatne przy opiece nad dzieckiem.

W jaki sposób urządzić pokój niemowlaka

Pokój niemowlaka to taka przestrzeń, gdzie dziecko będzie przebywać i dlatego będzie wpływać na jego nastrój i rozwój. Pamiętać trzeba o tym, że ciepłe kolory pobudzać będą apetyt a zimne go osłabiają. Sciany w pokoju można malować na ciepły i optymistyczny, ale stonowany pomarańczowy kolor. dobrze sprawdzać się będzie zmiana odcienia na ciepły jak żółty i zielony. Musi być tam również wygodny dla rodziców fotel, gdzie dziecko będzie mogło być usypiane przez rodziców. Fotel będzie można także postawić blisko łóżeczka, co ograniczać będzie konieczność chodzenia od fotela do łóżeczka. Po uśpieniu wygodnie i bez budzenia uda się przełożyć niemowlaka do łóżeczka. Przy łóżeczku powinno być także miejsce na lampkę z przytłumionym światłem, które będzie w nocy czuwać, by dziecko, gdy się obudzi nie wystraszyło się, że jest tam ciemno. Trzeba także zorganizować sobie dobre miejsce do przewijania malucha. Sprawdzą się w tym celu specjalne przewijaki czy meble z długim i szerokim blatem. Blat musi być na tyle duży, by dziecko mogło tam bez obaw leżeć. Nawet jeśli jest to duży blat trzeba pamiętać by w czasie przewijania mieć cały czas dziecko na oku.

łózeczko dla niemowlaka

Na początku oczywiście zabawek u niemowlaka będzie mało. Wystarczy mały drobny kolorowy przedmiot w zasięgu wzorku i dziecko już będzie zadowolone z takiego elementu, będzie się patrzyło na niego. Wcześniej kupowanie dużej ilości zabawek nie będzie miało sensu.

Łóżeczko dla niemowlaka

Wybór łóżeczka dla dziecka to najważniejszy i kluczowy element dla komfortu nowego członka rodziny. Dobrze będzie wybrać mebelek dobrej jakości, gdyż łóżeczko może być dobre i dla niemowlaka i następnie również dla dziecka, które będzie miało również już około 3 lata. Aby łatwo dostosować się do potrzeb dziecka i tego, że dziecko będzie rosło i stanie się bardziej mobilne dobrze będzie, gdy łóżeczko będzie miało opuszczane na kilka poziomów dno. Jeśli chodzi o szczebelki znajdujące się w łóżeczku bardzo ważne będzie to, by znajdowały się one stosunkowo blisko siebie, by nie doszło do zaklinowania rączki czy nóżki, by również dziecko nie mogło tam włożyć główki. Oprócz tego warto, by te szczebelki były również wyjmowane, ponieważ dzięki temu będziemy mieli gwarancję, że, gdy dziecko już będzie na tyle duże, że będzie samo chciało z łóżeczka wychodzić. Wtedy będzie można wyjąć szczebelki i dziecko będzie miało okazję wygodnie wyjść z tego łóżeczka.

Autor

Aleksandra Bluszcz

Projektantka wnętrz, dekoratorka.