Czas na Faux? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o sztucznych roślinach

Sztuczne rośliny mają złą reputację w świecie aranżacji wnętrz. Dla niektórych ludzi są one tylko trochę lepsze od chwastów w hierarchii królestwa roślin. I szczerze mówiąc, dawne sztuczne rośliny zasługiwały na tę złą sławę. Były wykonane z grubego plastiku i wyglądały tak realistycznie, jak można się było spodziewać (czyli: wcale nie realistycznie).

Na szczęście te czasy już dawno minęły, a dzisiejsze sztuczne rośliny są realistyczne, trwałe i absolutnie piękne. Wyglądają tak realistycznie, że możesz nawet przekonać się do ich podlewania - whoops!

Tak więc, jeśli chcesz wprowadzić do swojego domu trochę zieleni i udekorować wnętrze roślinami, ale nie jesteś pewien, czy prawdziwe rośliny są dla Ciebie, rozważ kilka sztucznych alternatyw. Wciąż nie jesteś przekonany? Czytaj dalej, aby uzyskać odpowiedzi na niektóre z palących pytań i dowiedzieć się trochę więcej o tym, dlaczego może to być czas, aby zmienić swoją melodię na faux roślin jest faux pas!

Czy dekorowanie za pomocą sztucznych roślin jest w porządku?

Krótka odpowiedź? Tak! Jak już powiedzieliśmy, sztuczne rośliny nie mają tej samej tandetnej reputacji, którą miały kiedyś. Niektórzy ludzie wolą prawdziwe rośliny domowe (my też je uwielbiamy), ale sztuczne rośliny mogą być lepsze dla niektórych domów.

A tak w ogóle, co jest takiego wspaniałego w sztucznych roślinach?

Nie każdy ma zielonego kciuka. Jeśli masz problemy z utrzymaniem roślin przy życiu i często zdarza Ci się podlewać je zbyt obficie lub pozwalać im wyschnąć, posłuchaj! Dzięki sztucznym roślinom możesz cieszyć się ich pięknem bez zmartwień. Dodatkowo, nie musisz już prosić sąsiadów o opiekę nad roślinami, gdy jesteś na wakacjach - możesz mieć swoje drzewo i nie podlewać go! Z opcji faux, nigdy nie będziesz musiał się stresować o to umiera na ciebie. Jak to się ma do wolności?!

sztuczne kwiaty

Podczas gdy prawdziwe rośliny mogą być delikatne, sztuczne rośliny są równie piękne, co wytrzymałe. Prawdziwe rośliny wymagają również pewnej ilości słońca, odpowiedniej ilości wody oraz ochrony przed szkodnikami i chorobami. Kiedy prawdziwa roślina ma już kilka lat, może wydawać się to cudem. Z drugiej strony, nasze sztuczne rośliny są wykonane z trwałych materiałów. Więc nie tylko faux roślin trwa przez lata, ale również zachować swój dobry wygląd przez cały czas.

Jedną z najlepszych korzyści z faux roślin dzisiaj jest to, jak prawdziwe wyglądają. Jeśli nie znasz się na ogrodnictwie, prawdopodobnie nie będziesz w stanie odróżnić ich od siebie dzięki nowym, lepszym materiałom.

Na Modsy nawiązaliśmy współpracę z wiodącym producentem sztucznych roślin, DW Silks, aby dodać do naszego katalogu najbardziej popularne i trwałe sztuczne rośliny. Nazwaliśmy je naszą linią So-Real-You-Can't-Tell-They-Are-Fake-Line. Nikt nigdy nie nazwie twojej pasiastej agawy podróbką!

Być może najlepszą zaletą sztucznych roślin jest to, że można je umieścić w dowolnym miejscu. Kiedy jesteś rodzicem do prawdziwych roślin, musisz pomieścić swoje fotosyntetyzujące dzieci, dając im odpowiednie miejsce i ilość światła słonecznego, aby prosperować. W przeciwieństwie do tego, sztuczne rośliny rozwijają się bez względu na to, gdzie je umieścisz, niezależnie od środowiska!

Czy sztuczne rośliny są droższe od prawdziwych?

Aby być całkowicie szczerym, mogą być! Jeśli przejrzysz sztuczne rośliny w katalogu Modsy, szybko zdasz sobie sprawę, że wysokiej jakości sztuczne rośliny mogą być nieco kosztowną inwestycją. Pamiętaj jednak, że są one przeznaczone na długie lata i mogą przetrwać wiele lat, jeśli będą odpowiednio pielęgnowane. I hej - jeśli masz rekord toru do zabijania roślin, inwestowanie w niektórych sztucznych roślin może być po prostu lepsze wykorzystanie pieniędzy. Po tym wszystkim, faux roślina jest jednorazowy zakup, podczas gdy zastąpienie martwej rośliny co kilka miesięcy może naprawdę dodać się!

A więc, czy powinienem kupić prawdziwe czy sztuczne rośliny?

Ach, sedno sprawy: czy prawdziwa czy sztuczna roślina jest dla Ciebie odpowiednia? To całkowicie zależy od osoby. Ale oto kilka rzeczy do rozważenia:

Prawdziwe rośliny wymagają więcej pracy niż te sztuczne. Zastanów się więc, ile czasu chcesz poświęcić na konserwację zieleni w swoim domu. Jeśli pół-regularne odkurzanie to wszystko, co możesz zrobić, faux jest droga do zrobienia. To samo, jeśli dużo podróżujesz do pracy, jak to może być trudne do utrzymania się spójny harmonogram podlewania.

Jednakże, może to być satysfakcjonujące, aby dbać o coś i oglądać go rośnie. Jeśli nie masz nic przeciwko spędzaniu czasu ze swoimi roślinnymi pociechami i grzebaniu rękami w ziemi, może powinieneś spróbować prawdziwych roślin! (Tylko pamiętaj, aby zapoznać się z naszym przewodnikiem pielęgnacji roślin domowych, zanim zaczniesz!)

Porównując zalety prawdziwych i sztucznych roślin, rozważ środowisko swojego domu, a zwłaszcza oświetlenie i temperaturę. Niektóre rośliny potrzebują pewnych warunków życia, aby dobrze się rozwijać. Jeśli Twój dom nie ma dużo naturalnego światła, niektóre rośliny mogą nie być tam szczęśliwe. Jeśli powietrze w Twoim domu jest bardzo suche lub lubisz utrzymywać chłód, ale uwielbiasz wygląd roślin tropikalnych, możesz napotkać problemy.

Pomyśl o tym, jakie rodzaje roślin Cię pociągają, a następnie wykonaj proste badania, aby sprawdzić, czy będą one dobrze rozwijać się w środowisku Twojego domu. To może pomóc określić, gdzie prawdziwe rośliny iść w domu lub jeśli należy zdecydować się na faux roślin, ponieważ mogą one iść wszędzie!

Obecność dzieci lub zwierząt domowych w domu może być również ważnym czynnikiem decydującym o tym, czy kupisz prawdziwe czy sztuczne rośliny. Niektóre rośliny są trujące lub po prostu drażniące dla układu pokarmowego, jeśli spożywane, więc chcesz być świadomy prawdziwych roślin, które można wprowadzić do domu, jeśli masz zwierzaka lub malucha, który może dostać się do roślin. A jeśli masz dzieciaka, który uwielbia odkrywać lub psa z niekontrolowanym machaniem ogonem, rośliny mogą łatwo się przewrócić. Z prawdziwych roślin, brud może rozlać się i rozproszyć wszędzie. To może doprowadzić niektórych ludzi do szału, podczas gdy inni mogą uznać to po prostu za normalne.

Tak więc, dynamika rodziny i osobiste preferencje mogą wpływać na wybór roślin, a nawet rodzaje roślin, które dostaniesz, jeśli zdecydujesz się iść na prawdziwą ofertę.

Czy masz zielony kciuk lub zabiłeś każdą roślinę domową, którą kiedykolwiek posiadałeś? Choć z pewnością można wyrównać swoje umiejętności opieki roślin, jeśli wszystkie twoje rośliny umierają, może iść faux. Nie ma w tym nic wstydliwego!

Czy sztuczne rośliny sprawiają, że jesteś szczęśliwy?

Jesteśmy wielkimi zwolennikami tezy, że wprowadzenie roślin do wystroju domu może zwiększyć Twoje szczęście. Ale czy sztuczne rośliny mają taki sam efekt? Cóż, to zależy od Ciebie! Zgłębiliśmy ten pomysł w odcinku 5 naszego podcastu The Render, kiedy rozmawialiśmy z ekspertem od psychologii środowiskowej. Jest takie stare porzekadło, że "rośliny uszczęśliwiają ludzi". (W rzeczywistości, hashtag #plantsmakepeoplehappy ma ponad 7 milionów tagów na Instagramie!) Ale rzeczywistość jest taka, że nie ma magicznej substancji chemicznej szczęścia wydzielanej przez naszych liściastych przyjaciół.

Psychologiczne korzyści płynące z posiadania roślin domowych wynikają raczej z radosnych, zadowolonych uczuć, jakie wywołuje opieka nad żywą istotą. Mogą one również wynikać z pozytywnych skojarzeń, jakie mamy z pięknem świata przyrody. (To prawdopodobnie dlatego rośliny są świetnym sposobem na dodanie feng shui do Twojego domu). Jeśli uważasz, że rośliny są piękne, ale nie możesz dbać o prawdziwe, sztuczne rośliny prawdopodobnie nadal będą aktywować tę psychologiczną reakcję i zwiększą Twoje szczęście.

To, do czego to się sprowadza, to posiadanie piękniejszego domu, wypełnionego rzeczami, które kochasz. To z kolei sprawia, że jesteś szczęśliwszy. A więc, czy sztuczne rośliny mogą Cię uszczęśliwić? To zależy od Ciebie!

Autor

Aleksandra Bluszcz

Projektantka wnętrz, dekoratorka.