Na co zwrócić uwagę wybierając meble dla dzieci?

Dobrze urządzona przestrzeń pozwala maluchom czuć się bezpiecznie, a także uczyć się, rozwijać, bawić. Rodzice będą musieli przygotować przestrzeń. Kluczowe znaczenie mają meble. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze mebli?

Ponieważ dzieci mają wiele potrzeb, ważne jest, aby dokładnie przemyśleć meble, które wybierzesz do pokoju dziecka. Przy zakupie mebli zwracaj uwagę na aktualne trendy wnętrzarskie. Muszą być bezpieczne dla malucha, ale także praktyczne, łatwe w użyciu, wytrzymałe i przyjemne dla oka.

Bezpieczeństwo

Po pierwsze, meble dla dzieci powinny być bezpieczne. Należy zwrócić uwagę na materiał i technologię wykonania, z jakiego zostały wykonane, a także czy są solidne i odporne na uszkodzenia. Na konstrukcje najlepiej wybrać naturalne drewno, ponieważ jest trwałe i ekologiczne. Ważne jest, aby farba miała atest i była ekologiczna.

Meblik oferuje wiele przemyślanych udogodnień, które są łatwe w codziennym użytkowaniu. Są to m.in. zaokrąglone krawędzie mebli i fronty utwardzane lampą UV oraz okucia z systemem cichego zamykania. Niektóre z naszych produktów, jak np. komody czy szuflady Bianco Fiori, posiadają pasy, które można przymocować do ściany. To znacznie zwiększa bezpieczeństwo i komfort Twojego dziecka. Ważne jest, aby meble, które kupujesz dla swojego dziecka posiadały odpowiednie certyfikaty i spełniały normy Unii Europejskiej.

Funkcjonalność

Sypialnia dziecka powinna być funkcjonalna i praktyczna. Kolekcje, które trwają dłużej, są lepszą opcją, czyli meble regulowane to meble, które rosną wraz z dzieckiem. Ważne jest, aby wybrać meble, które przetrwają co najmniej kilka dekad, ponieważ maluchy szybko rosną.

Meble modułowe to również opcja. Możesz stworzyć przestrzeń dziecięcą za pomocą ponad 90 elementów, co pozwoli Ci zmaksymalizować przestrzeń i osiągnąć najlepszy efekt.

Gwarancja

Meble dla dzieci powinny być mocne i trwałe, ponieważ są używane codziennie. Warto sprawdzić, jaką gwarancję oferuje producent. Meblik oferuje 7 lat gwarancji na meble, która uwzględnia wszelkie wady materiałowe i wykonawcze. Do tego dochodzi 7 lat na zmianę kolekcji (wymiana całego zestawu - frontów koron cokołów i uchwytów).

Projekt

Przy wyborze mebli kieruj się estetyką. Będą one stanowiły centralny punkt projektu pokoju. Pokój dziecka powinien być wygodny i zachęcający.

Meblik posiada szeroki wybór kolekcji mebli, którymi można umeblować każdy pokój dziecięcy. Są tu klasyczne kolekcje w wybranym kolorze, a także meble z bajkowymi aplikacjami, jak Myszka Minnie czy Auta. Dla dzieci jest 12 kolekcji, w tym meble z technologią grawerowania 3D, która wspiera rozwój psychomotoryczny maluchów.


Wygoda dla rodzica

Zamówienie mebli to jedno, ale ich montaż to zupełnie inna sprawa. Dlatego tak ważne są usługi dodatkowe, takie jak dostawa czy montaż. Dostarczymy meble pod wskazany przez Ciebie adres. Jeśli zdecydujesz się złożyć je samodzielnie, zabierzemy kartony.

Projektując pokój dla swojego dziecka musisz wziąć pod uwagę bezpieczeństwo i praktyczne rozwiązania. Własny pokój jest sanktuarium i miejscem bezpieczeństwa. Musi być zachęcający i atrakcyjny do zabawy, nauki i odpoczynku. Linia mebli dla dzieci KIDS oferuje wszystkie te korzyści.

Autor

Natalia Ochocka

Projektantka wnętrz, dekoratorka.