Meble, które Twoje dziecko pokocha!

Rodzice, którzy zajmują się urządzaniem pokoju dziecka odwiedzają wiele sklepów, w celu poszukiwania wyjątkowych mebli, które pokocha każde dziecko. W ofertach wiodących firm znajdują się i klasyczne i nowoczesne rozwiązania dla dzieci i młodzieży. Są dostępne także różnorakie dodatki i akcesoria, na które można się zdecydować. Tak naprawdę dla dzieci w każdym wieku coś interesującego będzie można dopasować. Pojawiają się fantazyjne fotele, sofy, pufy i krzesła, co sprawi, że dosłownie każdy pokój będzie pięknie wyglądał i będzie przytulny.

1. Huśtawki, drabinki i fotele bujane

Interesującym dodatkiem do pokoju dziecka będą wszelkie huśtawki, drabinki, zachęcające małe dzieci do ruchu i zabawy. Mali lokatorzy kochają tego typu przedmioty, które cenione są także przez rehabilitantów, którzy uważają, że ma to korzystny wpływ na rozwój dziecka, więc na ten elementów również będzie trzeba zwracać uwagę. Wbrew pozorom huśtawki czy drabinki nie będą zabierać dużo miejsca, a gdy dziecko już z nich wyrośnie dość szybko będzie można je demontować. Niedużo miejsca zajmuje także fotel bujany, ceniony przez dzieci i rodziców. Drewniane krzesełko służące do bujania jest meblem i zabawką jednocześnie i dlatego dobrze będzie się sprawdzać.

fotel dziecięcy

2. Duża piłka do zabawy i siedzenia

W pokojach dzieci świetnie będą się sprawdzą się także duże kolorowe piłki, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym dzieciom. Maluchy w różnym wieku mogą się na nich bawić, ćwiczyć, kształtując także swój kręgosłup. Zabawy na większe piłce są idealne dla ruchliwych dzieci, posiadających problemy z koncentracją. Wbrew pozorom tego typu dodatki potrafią dostarczyć nawet małym dzieciom dużo radości. Mogą z powodzeniem zastąpić miejsce do siedzenia w kąciku zabaw.

3. Fantazyjne łóżko piętrowe z dodatkowymi elementami

Ciekawym meblem, który cieszy się popularnością wśród dzieci będą łóżka piętrowe, które mają dodatkowe elementy zabawkowe jak zjeżdżalnia czy wygodne schowki. Tego typu mebelki posiadają również interesujące kształty, które niekiedy mogą również nawiązywać do bardzo popularnych bajek i kształtów, które mogą cieszyć się popularnością. Bogata kolorystyka łóżek a także dodatkowe ozdoby sprawią, żę każde wnętrze będzie w ten sposób odmienione i będzie można się cieszyć atrakcyjną estetyką. Warto oczywiście szukać takich rozwiązań, które będą między innymi pobudzać dziecko do rozwoju. Tych różnych rozwiązań, na jakie będzie się można zdecydować jest tak dużo, że rodzice na pewno znajdą kompromis między tym co im się podoba a także tym, co będzie odpowiadać dzieciom. Często wydawałoby się, że o taki kompromis trudno, tutaj jednak będzie można go w jakiś sposób wypracować i stworzyć atrakcyjne wnętrze. Wśród tych najważniejszych elementów, na które trzeba zwrócić uwagę będzie właśnie taka kwestia jak wybór łóżeczka.

Autor

Natalia Ochocka

Projektantka wnętrz, dekoratorka.