Przewodnik po układach: Trzy układy dla 5x5 pokoju dziennego

W naszej serii przewodników po aranżacji znajdziesz rozwiązania dla pomieszczeń o różnych kształtach i rozmiarach. Pokazujemy różne sposoby na rozplanowanie przestrzeni - ponieważ jesteśmy wielkimi zwolennikami pracy z tym, co masz! Tutaj zajmujemy się układami salonu 5x5.

Wyzwanie: Ten przestronny, kwadratowy salon musi zawierać wiele okien i drzwi, otwarcie na kuchnię, ścianę z wbudowanymi półkami i narożny kominek.

Jest to typowy projekt dużego salonu spotykany w wielu domach rodzinnych i domach na przedmieściach. Ale podczas gdy wielka żywa przestrzeń znaczy więcej projekt możliwości, ja może czasem być trickier lądować na żywym pokoju rozkładzie. Z trzema ścianami wyłożonymi z oknami, drzwiami i wbudowanymi półkami, wymyślanie z funkcjonalnym układem mebli w salonie jest bardziej wymagające. Również, ty chcesz upewniałeś się twój układ nadawać się twój styl życia i jak ty chcesz używać pokój.

Przewijaj dalej dla trzech różnych ujęć na układ mebli dla tego salonu i uzyskaj nasze wskazówki dla dekorowania dużej przestrzeni w twoim własnym domu. Od układu zoptymalizowanego dla oglądania telewizji do projektu skupionego na formalnej rozrywce, każdy z tych pomysłów na układ salonu oferuje praktyczne i stylowe wytyczne, które będziesz mógł wprowadzić do własnego domu.

Pomysł na aranżację #1: Salon do oglądania telewizji

Dla dużego układu salonu, gdzie rodzinna rozrywka i oglądanie telewizji jest głównym celem, zakotwiczenie przestrzeni z wygodnym miejscem do siedzenia jest kluczowe.

W ten żywym izbowym rozkładzie meblowym, optymalizujemy projekt dla funkcji z siedzeniem w środek, poświęcający TV przestrzeń daleko od strona, kominek kącik który jest zapraszający, i opuszczający mnóstwo spaceru pokój wszystko wokoło. W rezultacie powstał przytulny salon z kominkiem i telewizorem, który jest praktyczny i maksymalizuje każdy centymetr kwadratowy przestrzeni, a jednocześnie sprawia wrażenie otwartego i przestronnego.

Obramuj miejsce do siedzenia za pomocą sofy segmentowej. Aby stworzyć w salonie główną strefę do siedzenia, duża narożna sofa segmentowa jest świetnym elementem kotwiczącym. Dodaje ona dużo miejsca do siedzenia i jest skierowana w stronę wejścia do pokoju, witając ludzi w środku. To również pozostawia miejsce na fotele, które oferują dodatkowe miejsce do siedzenia. Razem, sofa i fotele tworzą kształt litery U, który jest idealny do rodzinnego oglądania telewizji.

Pamiętaj, aby nie zasłaniać okien. Mając ściany z oknami, wykorzystaj je w pełni dla naturalnego światła. Zasłony lub oświetlenie przed oknami pozwalają na przepływ światła przez całą przestrzeń, dzięki czemu pokój dzienny jest jeszcze bardziej przestronny i jasny.

salon

Podziel przestrzeń na strefy za pomocą warstwowych dywaników. W dużym salonie, stworzenie stref o różnym przeznaczeniu pomoże w zachowaniu płynności. Warstwowe dywaniki pod częścią wypoczynkową pomagają obramować główne miejsce do leżenia i odróżnić je od ściany telewizyjnej i kominka. Dodatkowo, dwa dywaniki ułożone jeden na drugim zapewniają dodatkową wyściółkę pod stopami, która chroni podłogę.

Ustaw funkcjonalną ścianę telewizyjną. W tym pokoju dziennym, telewizor jest duży i zajmuje całą ścianę z boku, aby zmaksymalizować oglądanie. Ponieważ telewizor jest tak duży, jest w zasięgu wzroku z każdego miejsca na sofie, a także z foteli, które można obrócić tak, aby były zwrócone w stronę telewizora.

Aby dopełnić ścianę telewizyjną, wprowadziliśmy konsolę multimedialną, która jest proporcjonalnie większa od telewizora, aby zrównoważyć wygląd ekranu i zakotwiczyć oraz "strefować" całą przestrzeń ściany.

Pomysł na aranżację #2: Pokój dzienny z biurem

Z domami pracującymi ciężko być wielozadaniowymi te dni, żywy pokój układ który zawiera domowego biuro jest gamechanger. W tym układzie mebli w salonie, przestrzeń służy wielu funkcjom, w tym obszarowi roboczemu, ale utrzymuje otwarty i spójny styl projektowania, który sprawia, że przestrzeń pojawia się jako jeden duży pokój zamiast biura i salonu, które czują się oddzielnie.

Spróbuj formalnej aranżacji sofy. Sercem tego salonu jest przytulna konwersacyjna przestrzeń do siedzenia z dwiema stojącymi naprzeciwko siebie sofami. Jest to nieco bardziej formalny układ mebli, ale styl sof pomaga złagodzić rzeczy w górę dla swobodnego wyglądu i uczucia. Jest to idealny układ sof dla przystępnego układu salonu, który jest równy części przyjazny dla rozmów i laid-back.

Zostaw dużo miejsca do chodzenia. Największym wyzwaniem w przypadku dużej przestrzeni jest sprawienie, aby poczuć się przytulnie, zachowując jednocześnie przestronność i otwartość. Aby stworzyć poczucie komfortu, pozostawiając jednocześnie dużo miejsca do chodzenia i przepływu, część wypoczynkowa jest minimalnie umeblowana stolikiem kawowym z otwartą podstawą i ruchomymi otomanami, które wyznaczają strefę bez sprawiania wrażenia zamkniętej.

Pływające meble, aby zdefiniować swoją przestrzeń. Pływające meble, aka. układanie dużych kawałków z dala od ścian, to świetny trik, aby dodać funkcję, jak również strefę w salonie. Tutaj, stolik konsolowy za sofą jest jednocześnie powierzchnią ekspozycyjną, schowkiem i przegrodą, która zakotwicza i oddziela przestrzeń życiową od wejścia.

Zagospodaruj kącik biurowy.

Nie ma lepszego miejsca na domowe biuro niż duży, otwarty salon. Tutaj przestrzeń biurowa znajduje się z boku i przekształca pustą ścianę w praktyczny kącik do pracy. Jest również idealnie usytuowane w pobliżu wbudowanych półek, co również ma sens praktyczny.

Aby biuro sprawiało wrażenie części salonu, neutralny dywan z bydlęcej skóry rozciąga się na zewnątrz i łączy biurko z częścią wypoczynkową. Dodatkowo, biurko i krzesło z jasnego drewna mają uniwersalny wygląd, który pasuje do swobodnej atmosfery rodzinnych sof, stolika kawowego i otomany.

Pomysł na aranżację #3: Salon dla formalnych gości

Jeśli formalny układ salonu jest tym, czego szukasz, to stylowe i podniosłe podejście jest dla Ciebie. Z wielkim fortepianem biorącym środkową scenę, ten żywego pokoju meble układ słuzyć wiele uses z trzy różnymi terenami które są wszystko poświęcać bawić się. Co więcej, wszystkie meble mają bardziej dopasowany wygląd, który uzupełnia wyrafinowany wygląd fortepianu.

Carve Out A Comfy Nook. Jednym z najlepszych sposobów na wykorzystanie salonu z narożnym kominkiem jest stworzenie wygodnego miejsca do siedzenia obok paleniska. Tapicerowana ławka przed kominkiem staje się natychmiastowym kącikiem do czytania i leżakowania, w którym można się przytulić.

Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten kącik kominkowy, dodaliśmy ruchomy wózek barowy, aby uczynić z niego idealną stację do serwowania koktajli i rozrywki.

 

Wyeksponuj wyjątkowe przedmioty. Fortepian w dużym salonie może być w centrum uwagi, na co zasługuje. Umieściliśmy pianino w rogu pokoju i połączyliśmy je z dużym okrągłym dywanem, aby wyróżnić je jako główny punkt zainteresowania. Otoczony oknami, jest idealnym miejscem do zabawiania gości muzyką lub do ćwiczeń dla dzieci, podczas gdy rodzice relaksują się na pobliskich fotelach.

Postaw na duże tapicerowane elementy.

Formalny układ salonu najlepiej wygląda z tapicerowanymi elementami, które są wystawne, duże i zapewniają duży komfort. Krzesła z oparciami skrzydłowymi nie tylko nadają miejscu do siedzenia wyrazistości, ale są również idealnymi wysokimi fotelami, które dodają ciepła całemu pomieszczeniu obok narożnego kominka.

Stwórz intymne miejsce do siedzenia.

W przypadku dużych mebli i tapicerki w dużej przestrzeni, zgrupowanie elementów blisko siebie w jednym obszarze jest najlepszym sposobem na natychmiastowe stworzenie zachęcającego wyglądu i nastroju.

Miejsce do siedzenia tutaj jest wyśrodkowane pomiędzy kominkiem a wbudowanymi półkami, co sprawia, że jest to natychmiast przytulne miejsce do leżenia, zwijania się przy kominku i wszelkiego rodzaju rozmów i rozrywki.

Autor

Natalia Ochocka

Projektantka wnętrz, dekoratorka.